Men's Wrist Watch Q&Q QZ02J103Y
€27.06
€21.82
Out of stock
SKU
QZ02103
Buy Men's Wrist Watch Q&Q QZ02J103Y at Watch.ee and get it at affordable price !
Men's Wrist Watch Q&Q QZ02J103Y
- Golden wrist watch with golden dial.
- Case diameter 43 mm and 8 mm thickness
- Stainless steel back cover and scratchproof mineral glass.
- Golden hands and black Arabic figures.
- 20 mm leather watch band with golden buckle what fits from 15.5 to 20.5 cm lcircuference wrist
- Water resist 3 bar
- Uses Miyota 2035 movement
- Manufacturer: Citizen Watch Corporation
Men's Wrist Watch big picture
| Name | Men's Wrist Watch Q&Q QZ02J103Y |
|---|---|
| Price | €21.82 |
| Accuracy | ± 20 sec monthly |
| Dial Color | Golden |
| EAN Code | 4966006814873 |
| Battery | SR626SW |
| Case Color | Gold plated |
| Glass | Mineral Glass |
| Brand | Q&Q |
| Case Material | Metal |
| Case Thickness | 8 mm |
| Buckle Color | Golden |
| Buckle Type | Ordinary |
| Back Cover Material | Stainless Steel |
| Buckle Material | Metal |
| Strap Color | Dark Brown |
| Water Resistant | 3 bar |
| Movement Type | Quartz |
| Manufacturer | Citizen Watch Corporation |
| Diametr of Case (mm) | 43 mm |
| Width of the Strap | 22 mm |
| Country of Manufacture | China |