Watch Q&Q M087J010Y
€24.70
€19.92
Out of stock
SKU
M087010
10 Bar Waterproof LCD Digital Watch Q&Q M087J010Y
- Pink plastic case with stainless steel back and yellow bezel
- Dimensions: 36*43 mm
- Water Resist: 10 bar
- Pink Plastic watch band with plastic buckle
Mens 10 Bar Waterproof LCD Digital Watch Q&Q M087J010Y
Case: Pink Plastic with Stainless Steel Back and Yellow Bezel
Dimensions: 36*43 mm
Water Resist: 10 bar
Watch Band: Pink Plastic with Stainless Steel Buckle
Backlight: EL
Movement: MD09189
Battery: Lithium Battery CR2025
Battery Life: 5 Years from Installation
Modes:
- Timekeeping 12/24 h, Minutes, Seconds, Hours
- Calendar: Day, Date ja Month
- Alarm Hours and Minutes AM/PM
- Stopwatch - Min,Sec,1/100 sec (up to 30 min); Hour,Min,Sec (up to 24 hour)
- Dual Time
- Electroluminescent Backlight
Producer: Citizen Watch Corporation
Big Image
| Name | Watch Q&Q M087J010Y |
|---|---|
| Price | €19.92 |
| EAN Code | 4966006678482 |
| Backlight | EL Backlight |
| Back Cover Material | Stainless Steel |
| Brand | Q&Q |
| Buckle | Ordinary |
| Buckle Color | Silver |
| Buckle Material | Stainless Steel |
| Case Material | Plastic |
| Case Thickness | 13 mm |
| Case Color | Yellow |
| Chronograph | 1/100 s accuracy up to 24 h |
| Diametr of Case (mm) | 43 mm |
| Dial Color | Light LCD |
| Dual Time | Yes |
| Manufacturer | Citizen Watch Corporation |
| Strap Color | Pink |
| Timekeeping | Select 12/24 h |
| Movement Type | Digital |
| Accuracy | ± 20 sec monthly |
| Water Resistant | 10 bar |