Wrist Watch Q&Q S092J401Y
Special Price
€77.65
€62.62
Regular Price
€127.78
€103.05
Out of stock
SKU
S092401
Men's 5 bar Chronograph with Stainless Steel Bracelet Q&Q S092J401Y
- Case Material: Stainless Steel
- Diameter of Case: Ø 46 mm
- Bracelet: Stainless Steel with Foldable Buckle
- Water Resist: 5 bar
Men's 5 bar Chronograph with Stainless Steel Bracelet Q&Q S092J401Y
- Case Material: Stainless Steel
- Diameter of Case: Ø 46 mm
- Bracelet: Stainless Steel with Foldable Buckle
- Water Resist: 5 bar
- Movement: JS05
- Battery: Silver Oxide SR621SW
- Battery Life: 2 Years from Installation
- Accuracy: ± 20 s / month under normal conditions(temperature from5? to +60°C)
- Working Temperature: -10?+60°C
Functions:
- 24 Hour Hand
- This stopwatch is able to measure and display time in 1/1 second united up to 30 minutes.
- Date
Producer: Citizen Watch Corporation
| Name | Wrist Watch Q&Q S092J401Y |
|---|---|
| Price | €103.05 |
| Case Material | Stainless Steel |
| Diametr of Case (mm) | 45 mm |
| Dial Color | Silver |
| Brand | Q&Q |
| Buckle Material | Stainless Steel |
| EAN Code | 4966006938845 |
| Buckle Color | Silver |
| Buckle Type | 3- Fold Safety |
| Thickness | 0 |
| Glass | Mineral Glass |
| Manufacturer | Citizen Watch Corporation |
| Movement Type | Quartz Chronograph |
| Back Cover Material | Stainless Steel |
| Bracelet's Material | Stainless Steel |
| Width of Bracelet | 24 mm |
| Battery | SR621SW |
| Accuracy | ± 20 sec monthly |
| Water Resistant | 5 bar |
| Country of Manufacture | China |