Wrist Watch Q&Q VQ77J003Y
€18.04
€14.55
Out of stock
SKU
VQ77003
Women's Black Plastic Waterproof Watch Q&Q VQ77J003Y
- Plastic case with stainless steel back cover and acrylic glass
- Golden hands and yellow dial with black Arabic numerals
- Case 24 x 35 mm ..."
Women's Black Plastic Waterproof Watch Q&Q VQ77J003Y
- Plastic case with stainless steel back cover and acrylic glass
- Golden hands and yellow dial with black Arabic numerals
- Case 24 x 35 mm
- 12 mm black plastic watch strap with stainless steel buckle
- Water-resistant 10 bar
- Clock mechanism Miyota 2035
- Silver oxide batteries 377
- Accuracy is ± 20 s per month under normal conditions of use,
- Battery life is 3 years from installation
Manufacturer: Citizen Watch Corporation
VQ77J003Y big image
| Name | Wrist Watch Q&Q VQ77J003Y |
|---|---|
| Price | €14.55 |
| Accuracy | ± 20 sec monthly |
| Dial Color | Yellow |
| EAN Code | 4966006674910 |
| Battery | SR626SW |
| Case Color | Black |
| Glass | Acrylic Resin |
| Brand | Q&Q |
| Case Material | Plastic |
| Case Thickness | 10 mm |
| Buckle Color | Black |
| Buckle Type | Ordinary |
| Back Cover Material | Stainless Steel |
| Buckle Material | Plastic |
| Strap Color | Black |
| Water Resistant | 10 bar |
| Movement Type | Quartz |
| Manufacturer | Citizen Watch Corporation |
| Width of the Strap | 12 mm |
| Country of Manufacture | China |